Dekoratyviniai metalo ruošiniai

Dekoratyviniai metalo ruošiniai

Jus žavi kalto metalo gaminiai? Jau daugiau nei penkioliką metų dirbanti įmonė MERLANA siūlo pasirinkti iš daugiau nei 2000 rūšių dekoratyvinių metalo ruošinių, iš kurių, pasitelkus fantaziją, galima pagaminti kokius tik nori dirbinius - vartus, tvoras, laiptų ir balkonų turėklus, baldų ir interjero elementus.
Plačiau...
Nerūdijančio plieno elementai

Nerūdijančio plieno elementai

Nerūdijančio plieno populiarumą lemia ne tik pasaulinė dizaino ir architektūros mada, tačiau ir tai, jog šis metalas tvirtas, kompaktiškas, gražus ir ypač atsparus korozijai, taigi - ilgaamžis interjero elementas...
Plačiau...
Aptvėrimo sistemos

Aptvėrimo sistemos

KROSFENCING – tai neturinčios analogų, unikaliu gamybos būdu, nenaudojant suvirinimo siūlių, pagamintos metalinės aptvėrimo sistemos.  Inovatyvios patentuotos gamybos technologijos pritaikymas užtikrina ypatingą kiekvieno gaminio tikslumą bei pačias geriausias antikorozines savybes.
Plačiau...
Šiltnamiai

Šiltnamiai

KROSAGRO - tai jau pripažinimą vartotojų tarpę įgiję aukštos kokybės šiltnamiai. KROSAGRO siūlo plačią įvairovę visiškai užbaigtų gaminių, projektuojamų ir skirtų tiek individualiems klientams, tiek daržininkystės ir sodininkystės ūkiams.
Plačiau...

Šiltnamiai KROSAGRO

Spausdinti


Puslapio turinysŠILTNAMIAI IR JŲ SPECIFIKA


Šiltnamiai pasaulyje atsirado ir yra naudojami jau šimtus metų. Tai visuomet buvo pats efektyviausia ir saugiausias daržovių bei uogų auginimo būdas. Visi žinome, kad pasaulis patiria gėlo vandens bei kokybiškų maisto produktų stygių. Dar trečiajame praeito šimtmečio dešimtmetyje Izraelio inžinieriai išrado kapiliarinio augalų laistymo metodą, kuris padėjo ne tik geriau juos aprūpinti reikalingu vandeniu, bet ir taupyti jį. Klimatinės sąlygos pasaulyje kinta, deja, ne į gerąją pusę: audros, uraganai, angliavandenilio dujų išmetimas į atmosferą pastebimai pakeitė žemės rutulio klimatą. Šios sąlygos sudėtingesnėmis tapo ne tik žmogui, bet ir augmenijai. 

Siekiant, jog pavyktų užtikrinti aukštą derlingumą auginant žemės ūkio kultūras, tapo įprasta naudoti įvairius stimuliatorius. Šiltnamiuose tokių stimuliatorių prireikia panaudoti gerokai mažiau, todėl juose kur kas paprasčiau užauginti ekologiškai švarius produktus.Štai kodėl šiandien JAV ir Vakarų Europoje (Olandija, Austrija), o taip pat Izraelyje didesnė dalis daržovių bei uogų auginama būtent šiltnamiuose, o ne po atviru dangumi.

Pasaulyje egzistuoja dvi pagrindinės šiltnamių gamybos mokyklos: olandiškoji – orientuota į itin efektyvias technologijas bei išsiskirianti gaminių estetiškumu, todėl labai brangi. Antroji mokykla – izraelietiškoji – taip pat orientuota į aukštą efektyvumą, tačiau kiek mažesnį dėmesį kreipianti į išorinę estetiką, o todėl ir ženkliai pigesnė už olandiškąją.


APIE KROSAGRO


KROSAGRO - tai Lenkiškas prekės ženklas, kuris jau nuo 1997 m. specializuojasi plėvele dengtų šiltnamių (nuo 2 iki 10 metrų pločio; didesnių, gaminamų pagal specialius užsakymus) srityje. KROSAGRO - tai jau pripažinimą vartotojų tarpę įgiję aukštos kokybės šiltnamiai.

KROSAGRO siūlo plačią įvairovę visiškai užbaigtų gaminių, projektuojamų ir skirtų: Individualiems klientams - plotis nuo 2 iki 4 metrų, ilgis parenkamas individualiai; Daržininkystės ir sodininkystės ūkiams - šiltnamių plotis nuo 4 iki 10 metrų ir didesnis, atsižvelgiant į individualų užsakymą.

KROSAGRO rūpinasi, kad kompanijos siūlomas produktas visuomet būtų patikimas ir gaminamas tik iš aukščiausios kokybės žaliavų, pasitelkiant pažangiausias gamybos technologijas. KROSARGO gamintojui taip pat labai svarbu, kad šiltnamiai liktų prienamos kainos ir užtikrintų aplinkos tausojimą ir aukštą ekologijos lygmenį. Visa tai - dideli iššūkiai, taigi tam, kad juos įgyvendinti, būtinas šiuolaikinis požiūris į agrokultūros vystymą,o taip pat - gerai apsvarstytas ir atsakingas planavimas kiekviename šiltnamio projektavimo bei jo gamybos etape. KROSAGRO produkcija atitinka visus šiuos reikalavimus.

KROSARGO veiklos siekiai ir verslo filosofija

Pagrindinis KROSAGRO tikslas ir siekis yra pristatyti geriausią produktą, kuris puikiausiai patenkintų individualius poreikius ir atitiktų kiekvieno kliento lūkesčius. KROSAGRO verslo filosofija remiasi siekiu būti itin arti kiekvieno savo kliento. Todėl per pasirinktus verslo partnerius KROSARGO tampriai bendrauja su kiekvienu potencialiu šiltnamio naudotoju jau nuo pat pradinio projekto įvertinimo etapo.

Prieš būsimam ar potencialiam klientui pasiūlant jam tinkamiausią sprendimą, stengiamasi sužinoti viską apie būsimą projektą: planuojamas auginti kultūras, sezoniškumą, verslo dydį, kliento atsiliepimus apie anksčiau/iki šiol taikytus augalininkystės metodus ir jų vertinimą. Todėl bendrauti pradedame nuo išsamios apklausos atlikimo, atsakymų įvertinimo ir geriausio varianto išrinkimo. Ir tik tuomet, kai esame tikri, jog žinome, ką geriausio galime pasiūlyti klientui, formuojame savo pasiūlymą. Suprantama, pasirūpiname ir pagaminto šiltnamio pristatymu į reikiamą vietą, o esant reikalui - ir pagalba jį sumontuojant. Ryšį su klientais palaikome ir įvykdę užsakymą. Mums svarbus ilgalaikis kliento pasitenkinimas šiltnamiu, todėl domimės sėkme auginant augalus mūsų gamintame šiltnamyje, šiltnamio eksploatacijos darbais, teikiame patarimus klientams. Visą tai darome siekdami pateisinti kliento pasirinkimą įsigyjant būtent mūsų šiltnamį ir užtikrinti, kad šis šiltnamis ir atskiri jo mazgai išliktų kuo geresnės būklės kiek įmanoma ilgesnį laiką.

KROSAGRO šiltnamių išskirtinumas

KROSAGRO šiltnamių gamyboje naudojami tik aukštos kokybės tvirti plieno vamzdžiai bei iš jų pagaminti jungiamieji struktūros elementai, kurie visi, papildomo apdirbimo karšto cinko voniose metu, yra apsaugoti cinko sluoksniu, užtikrinančiu maksimalų gaminių patvarumą ir ilgaamžiškumą. KROSAGRO šiltnamiai yra pritaikyti bet kokioms orų sąlygoms. Struktūra labai stabili ir pajėgi atlaikyti stiprius vėjo gūsius net iki 150 km/val. Be to, jie yra atsparūs lietui ir sniegui.


KODĖL KROSARGO?


 • Visi KROSAGRO šiltnamiai gaminami tik iš itin tvirtos konstrukcijos, karšto cinkavimo būdu apdirbtų, detalių, nesudėtingai sujungiamų itin paprastu „LEGO principu“.
 • Net ir buitiniam naudojimui skirtos serijos „Hobby“ šiltnamiai yra pagaminti naudojant profesionaliems ūkiams skirtų šiltnamių gamybos technologijas.
 • Daržovių ar uogų auginimo šiltnamiuose efektyvumas iš esmės priklauso nuo keturių pagrindinių komponentų:1 – saulės ar dirbtinio apšvietimo,2 – šilumos,3 – vandens,4 – oro. Visi  KROSAGRO šiltnamiai užtikrina maksimalų apšvietimo, o taip pat šilumos bei oro palaikymą šiltnamio viduje, reikalingus pačiam efektyviausiam derliui užauginti.
 • KROSAGRO šiltnamiuose patogu auginti daržoves, vaisines ir uogų kultūras, sodinukus ir kitus augalus. Šie šiltnamiai gali būti sėkmingai panaudoti ir žuvų, krevečių ar sraigių auginimui.

 • KROSAGRO šiltnamiai išsiskiria savo konstrukcijos tvirtumu, nes gali atlaikyti net iki 2m storio sniego į 1m2 šiltnamio plotą apkrovą, o taip pat net iki 175km/val stiprumo siekiančius vėjo gūsius.

 • Šiltnamiai KROSAGRO gali būti dengiami tiek polietileno plėvele, tiek ir polikarbonato lakštais.

PATARIMAI ĮRENGIANT ŠILTNAMĮ


Įrenginėjant šiltnamį, labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą esminių aspektų - tai šiltnamio vietos, formos, dydžio, dangos, pagrindo parinkimas bei tinkamo vėdinimo užtikrinimas. Šių aspektų adekvatus įvertinimas ir individualus parinkimas, neabejotinai taps tvirtu pagrindu ne tik kokybiškam šiltnamio surentimui, bet ir šiltnamių statymo tikslų - gausesnių derlių - įgyvendinimui. Patarimuose pateikiamos įžvalgos, padėsiančios išvengti galimų šiltnamių statymo klaidų ir leisiančios pasistatyti šiltnamį, labiausiai atitinkantį Jūsų poreikius.

Šiltnamio vieta

Rinkdami šiltnamiui vietą galvokite ne tik apie savo patogumą. Įsitikinkite, kad vieta būtų tinkama daržovėms auginti: ar nebus per daug pavėsio, ar žemė ne per rūgšti ir ne per drėgna. Jei dirvoje per daug vandens, augalai prastai auga ir gali žūti dėl deguonės trūkumo. Šiltnamiui parinkite vietą, kurioje daržovės gaus daugiausia saulės šviesos. Jis turėtų būti atitrauktas nuo kitų statinių bent per kelis metrus. Nerekomenduojame statyti šiltnamio šalia didelių medžių, po obelimis ar kriaušėmis. Venkite aukštų sienų ir tvorų, jeigu tik jos neišsidėsčiusios iš šiaurinės sklypo pusės.
Į kurią pusę turi būti nukreiptas šiltnamis vieningos nuomonės nėra. Vis dėlto, būtų geriausia, jei šiltnamio galai driektųsi iš pietų į šiaurę - tuomet  saulė apšviestų ir šildytų jo šonus, tada, kai jos labiausiai reikia - rytais ir vakarais. Blogiausia vieta šiltnamiui yra šiaurinė namo pusė arba vieta, kur ant augalų krenta nuolatinis šešėlis.

Šiltnamio forma

Rinkdamiesi šiltnamio formą, atkreipkite dėmesį į tai, kokias daržoves norėsite auginti. Jeigu planuojate auginti tik žemaūgius pomidorus, paprikas, salotas, ridikėlius ir pan., jums užteks ir žemesnio šiltnamio, kurio sienos aukštis 1,30 - 1,40 m. Jeigu norėsite auginti agurkus, aukštaūgius pomidorus, geriau rinktis aukštesnį šiltnamį, kurio sienos nuo 1,60 - 1,80 m. Šiltnamio formą galite rinktis atsižvelgdami į jo estetinį vaizdą, patogumą, derėjimą prie aplinkos.

Šiltnamio dydis

Šiltnamio dydį rinkitės atkreipdami dėmsį į tai, kokie jūsų poreikiai. 12 kvm/m šiltnamyje užaugintų pomidorų visiškai užtenka 5 asmenų šeimai. Jeigu šiltnamį teisingai prižiūrėsite, tai pomidorų gausa galėsite stebinti aplinkinus, o daržovių užteks ir kaimynams, ir draugams, ir žiemos konservuotoms gėrybėms pagaminti. Jeigu nutartumėte, kad šiltnamyje auginsite įvairias daržoves, tuomet geriau rinktis ilgesnį ir erdvesnį šiltnamį.

Šiltnamio vėdinimas

Geriausias šiltnamio vėdinimas yra per stogą. Karštas oras kildamas į viršų pasišalina per stoglangius. Pasirūpinkite, kad šiltnamyje būtų geras vėdinimas, ypač auginant pimidorus. Agurkams nėra labai svarbus geras vėdinimas, jie mėgsta šiltą ir tvankų orą. Jeigu jūs neturite galimybės atidarinėti stoglangių ir kontroliuoti vėdinimo, kad augalai neperkaistų arba neišeitų  jiems reikalinga šiluma (tai ypač aktualu pavasarį), pasirūpinkite automatiniais stoglangių atidarytuvais.

Šiltnamio danga

Šiuo metu dažniausiai naudojama danga šiltnamiams yra polikarbonatas ir polietileno plėvelės. Rečiau naudojamas stiklas, dėl jo neatsparumo smūgiams. Polikarbonato danga atrodo labai estetiškai, turi gerą šilumos izoliaciją, nereikalauja daug priežiūros, laužo saulės spindulius, todėl apsaugo augalus nuo perkaitimo. Vis dėlto, polikarbonato paviršius traukia dulkes, todėl ilgainiui gali ir prislopinti saulės spindulius. Šiltnamis, dengtas polietileno plėvele yra ekologiškas, jį nesunku nuplauti. Šiuo metu yra ypač tvirtų plėvelių, kurios tarnauja tris kartus ilgiau, nei paprastos (apie 10 metų). Žinoma, tokia plėvelė ir kainuoja gerokai brangiau, nei įprastos plėvelės. Plėvele dengtas šiltnamis neturi tokios geros šilumos izoliacijos kaip polikarbonatas, tačiau plėvele dengtuose šiltnamiuose žmonės jau nuo seno puikiai moka užauginti ir daigus, ir ankstyvas daržoves. Renkantis bet kurio tipo dangą labai svarbu atsižvelgti į jos gamintoją, nes retai pigesnis būna ir geresnis.

Šiltnamio pagrindas

Prieš pradedant montuoti šiltnamį pirmiausiai reikia tinkamai paruošti pamatą, jis turi būti horizontalus ir lygus - kitaip ant jo bus sudėtinga montuoti šiltnamį ir neįmanoma uždėti dangos, o sumontuotas jis gali būti neproporcingas. Šiltnamio stiprumą pirmiausiai lemia tvirtas jo karkasas, kuris montuojamas ant lygaus pamato. Esant norui, galima išlieti betoninį pamatą, bet šiuo metu vis dažniau tokios minties atsisakoma. Pasirinkus šiltnamį su aliuminio arba cinkuoto plieno pamatu, jūs neturėsite papildomų išlaidų ir rūpesčių dėl šiltnamio pritvirtinimo, o po kelių metų lengviau galėsite pakeisti jo vietą.

 


Šiltnamių pastatymo ir surinkimo instrukcija                                                                     ATSISIŲSTI


Šiltnamio komplektacija

Šiltnamis susideda iš metalinio rėmo, ant kurio uždedama trijų sluoksnių plėvelė. Metalinis korpusas pagamintas iš cinkuotų metalinių 25mm skersmens vamzdžių. Todėl šis šiltnamis  turi tvirtą konstrukciją, atsparus korozijai. Šiltnamis suteikia puikią apsaugą augalams nuo lietaus, krušos, vėjo ir kenkėjų.

Į komplektą įeina

 • Išlenkti  ir tiesūs vamzdžiai (vnt. kiekis priklauso nuo šiltnamio dydžio).
 • Apkabos pritvirtinti plėvelę (vnt. kiekis priklauso nuo šiltnamio dydžio).
 • Plieninės tvirtinimo detalės rėmui  ir durų konstrukcijai pritvirtinti (vnt. kiekis priklauso nuo durų kiekio).
 • Tiesūs ir kampiniai trišakiai, (vnt. kiekis priklauso nuo šiltnamio dydžio).
 • Trijų sluoksnių sodininkystės plėvelė (pagrindinis lakštas, du lakštai „priekinei ir galinei“ sienoms, du lakštai durims).
 • Montavimo instrukcija.

 Šiltnamių KROSAGRO nuotraukos